Skip Navigation

GOLDFREN - predstavenie

Brzdové obloženie, brzdové kotúče a brzdové hadice pre motocykle, štvorkolky a MTB.

Za posledných 15 rokov sa firma SPACEK PRODUCT - GOLDFREN vypracovala medzi jedných  z najväčších výrobcov pre svetové trhy v tejto sfére.

 

V uplynulom období neustálych investícií do vývoja nových materiálov, testov a skúšok, sa firme podarilo rozšíriť výrobný program sintrovaného brzdového obloženia od motocyklového priemyslu až po brzdové obloženia pre lietadlá, pracovné stroje, závodné automobily, horské bicykle a sidekáry.

 

Neustále pokračuje vo vývoji na základe jednotlivých požiadaviek zákazníkov tak,  aby ich maximálne uspokojila. V roku 2000 zahájila výrobu kompletnej rady kotúčov pre cestovné a motokrosové motocykle, vhodné pre väčšinu japonských a európskych motocyklov, skútrov a štvorkoliek.

 

Modernou metódou práškovej metalurgie sú vyrábané pod značkou Goldfren® sintrované, kovokeramické trecie materiály. Osvedčená výrobná technológia a dokonalý systém kontroly kvality zaručuje docielenie požadovaných vlastností materiálov, akými sú vysoká tepelná  a mechanická odolnosť a vysoký súčiniteľ trenia.

 

Tieto sintrované, kovokeramické trecie materiály nachádzajú svoje uplatnenie v rôznych priemyselných odvetviach ako napr. automobilový priemysel, strojárenské zariadenia, stavebné stroje, letecký priemysel a športové účely.

 

Charakteristickými znakmi sintrovaných materiálov je vysoký a stály súčiniteľ trenia pri teplotách až do 800 °C a tepelná stálosť s minimálnym oterom. Materiály sú bezazbestové, neobsahujú sklenené vlákno ani formaldehydy a sú šetrné k životnému prostrediu. V porovnaní s organicky trecími materiálmi majú niekoľkonásobnú životnosť.

 

Výrobný program firmy Goldfren:

  • Brzdové obloženie pre všetky typy motocyklov : AD, S3, K5, K5-LX, GP4, GP5
  • Brzdové obloženie pre MTB: AD, S3, DS
  • Brzdové obloženie pre žeriavy a dvíhacie zariadenia pracujúce vo veľmi ťažkých a extrémnych podmienkach
  • Brzdové obloženie pre ultralight letadla a malé športové liatadlá
  • Brzdové obloženie pre rallye automobily
  • Brzdové obloženie pre motokáry

 

 

Brzdové kotúče Goldfren® sa vyrábajú na všetky svetové značky motocyklov a skútrov. Všetky kotúče sú vyrobené z niekoľkých druhov ocele. Určenie materiálov závisí na náročnosti zákazníka (závodníka ) a jeho štýlu jazdy (používania bŕzd). Pre optimálnu funkčnosť kotúčov je nutné taktiež zvoliť správne zloženie zmesí brzdových doštičiek.

 

Offroad kotúče:

- vyrábané v niekoľkých dizajnoch (gulaté, vlknovité, zubaté, odľahčené zubaté )

- farebné prevedenia (čierne, strieborné, zlaté )

- tieto kotúče sú v štandartných veľkostiach pre všetky modely MX motocyklov

 

Offroad plávajúce kotúče:

- v poslednom období sa stávajú veľkým hitom

- sú vyhotovené z dvoch častí: stred kotúča a veniec (brzdná časť)

- veniec je vyrobený z veľmi kvalitnej ocele

- vyhovujú vysokým požiadavkám na kvalitu

 

Offroad oversize kotúče:

- zväčšené kotúče rovnakej kvality ako kotúče bežných rozmerov

- pre ich používanie je potrebné zakúpiť si Goldfrenom vyrábaný adaptér

 

Supermoto kotúče:

Pre čo raz viac rozšírenú disciplínu máme v  ponuke pevné a plávajúce. Pevné kotúče sú vyrobené z kvalitnej ocele, vzhľadovo sú podobné offroad kotúčom, avšak väčších rozmerov, ich priemer je 320 mm. Pre tieto kotúče je podmienkou požitia adaptér. Ten zaručí posunutie brzdiča do potrebnej polohy na kotúči. Výroba adaptéra je veľmi náročný pracovný proces na najmodernejších CNC strojoch. Sú vyrábané z najkvalitnejsích a najľahších materiálov, ktoré doshujú potrebnú tvrdosť a pevnosť. Stredy plávajúcich kotúčov sú vyrobené z rovnakých materiálov, aby neboli toľko hmotnostne zaťažené. Okrem striebornej, zlatej či čiernej  farby je možné ich zabezpečiť v požadovanej farbe podľa priania zákazníka, aby ladili s farbou jeho motocykla.

 

Cestovné plávajúce kotúče:

Patria medzi najnáročnejšie výrobky. Ich výroba a prevednie je obdobné ako u Supermoto, s výnimkou vtlačeného (miskovitého ) stredu. Stroje CNC pri ich výrobe zaručujú vysokú presnosť a kvalitu. Tak isto materiál sa vyznačuje kvalitou, ľahkosťou a pevnosťou. Farebné prevedenie stredov je možné vyrobiť vo všetkých základných farbách. Pretože sa tieto kotúče požívajú na rýchlych a silných strojoch, vence sú vyrobené z najkvalitnejších ocelí.

 

Všetky ponúkané brzdové kotúče pri správnej voľbe brzdových doštičiek zaručujú správny brzdný účinok a bezpečnú jazdu pri cestovaní aj pri náročných pretekoch.

 

Pre kompletnú ponuku produktov Goldfren vstúpite do shopu kliknutím sem.